پیام وبینار

پیام رئیس وبینارهای تخصصی زنان و مامایی

همکار گرامی

با نام و یاد خداوند متعال ، به اطلاع می رساند ، برگزاری هفدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای مهرماه سال ۹۹ برنامه ریزی شده بود . متاسفانه بعلت شرایط موجود و عدم امکان برگزاری برنامه بصورت حضوری ، کمیته برگزاری کنگره تصمیم گرفت برنامه علمی کنگره را به صورت وبینارهای تخصصی در حوزه زنان و مامایی از تاریخ ۲۰ خرداد لغایت ۱۸ تیرماه برگزار نماید.

بمنظور سهولت و رعایت وقت همکاران محترم و همچنین امکان مشارکت هر چه بیشتر در برنامه وبینارهای تخصصی، اجرای آنها در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته و از ساعت ۹ الی ۱۲ و همچنین ۱۶ الی ۱۹ خواهد بود. البته هر یک از وبینارهای تخصصی در قالب زمانی حدودا ۳ ساعته اجرا خواهند شد.

در تعیین موضوعات سخنرانی و همچنین سخنرانان نهایت دقت صورت گرفته به نحوی که اکثریت سخنرانان محترم که همکاری در برگزاری وبینارها را پذیرفته اند ، اساتید عالی و صاحب نظر در زمینه موضوعات تنظیم شده میباشند ضمن اینکه در بخشهایی از برنامه نیز براساس هماهنگیهای انجام شده تعدادی از اساتید مراکز علمی و دانشگاهی خارج از کشور دعوت ما را پذیرفته و در زمینه های مورد نیاز سخنرانی خواهند داشت.

تدوین موضوعات سخنرانی و برنامه های علمی به نحوی صورت گرفته است که اولا" مورد علاقه و درخواست شرکت کنندگان محترم باشد و ثانیا نیازهای درمانی و کاربردی در زمینه های تخصص زنان و مامایی را تامین نماید.

ضمن تشکر و قدردانی از اعضای کمیته برگزاری دبیران علمی و سخنرانان محترم که جهت برنامه ریزی و اجرای موفق و موثر وبینارها نهایت تلاش و کوشش خود را داشته و خواهند داشت . امید است اجرای برنامه های پیش بینی شده و همکاری موثر و شایسته اساتید محترم در ارائه وبینارهای تخصصی زنان و مامایی ، مورد قبول و پذیرش همکاران شرکت کننده قرار گیرد.

ضمن دعوت جهت شرکت و ثبت نام در برنامه ها به اطلاع می رساند با توجه به محدودیت تعداد در تخصیص امتیاز بازآموزی ( حداکثر ۱۵۰ نفر ) در هر وبینار برنامه ریزی بصورتی انجام شده است که علاوه بر تعدادی که امتیاز بازآموزی به آنها براساس ثبت نام در سامانه بازآموزی تعلق خواهد گرفت سایر همکاران نیز امکان شرکت و حضور در برنامه ها را داشته باشد و از این بابت محدودیتی وجود نخواهد داشت .

وظیفه خود می دانم از تلاش و همکاری موثر و شایسته همکاران محترم و اساتید ارجمند خانمها دکتر اشرف جمال ، دکتر لاله اسلامیان ، دکتر وجیهه مرصوصی ، دکتر فیروزه اکبری اسبق ، دکتر ستاره اخوان ، دکتر زهرا عسگری ، دکتر زینت قنبری که در تدوین برنامه های علمی نهایت همکاری را داشته اند ، سپاسگزاری نمایم.


دکتر اشرف آل ياسين

پیام دبیر وبینارهای تخصصی زنان و مامایی

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

ثبت است بر جریده عالم دوام ما

بیایید دگر بار فارغ از دنیای متلاطم امروز گرد هم آییم و صفحات زیبای علم را ورق بزنیم.
بیایید با هم انسانیت ، مودت و مهربانی را با علم و دانش در هم آمیزیم.
بیاید پناه بیماران درمانده و تهی دست باشیم و طبابت سالم و خدمت بی منت را ارج نهیم.
بیایید اخلاق پزشکی و حقوق بیمار مخصوصاً مادر و کودک را درک نموده و از درد و رنج آنها بکاهیم.
بیایید تفاهم و همدلی ر ا پیشه خود کرده ومصلحت جامعه را در ارتقا سلامت خانواده در نظر بگیریم.
بیایید زن را که محور اصلی خانواده است در سلامت جسم و روانش بکوشیم و توانمند سازیم.
بیایید دست در دست هم داده و با تشویق جوانان به فرزندآوری به کانون خانواده گرمی بخشیم و در جهت افزایش جمعیت سالم تلاش کنیم .
و درآخر بیاید در این دنیای پر حجم اطلاعات و یافته های پزشکی از قافله علم دور نمانیم و رشته زنان و مامایی در واقع خانواده را به جایگاه رفیع خود برسانیم .
در این راستا دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان دانشگاه مادر و نماد علمی کشور ، شما را به محفل گرم اولین کنگره مجازی بین المللی زنان و مامایی دعوت می نماید. باشد که با تبادل اطلاعات بتوانیم نیازهای علمی ، آموزشی و پژوهشی این رشته را برآورده کرده و راه گشای متخصصین این رشته باشیم.
در این کنگره که با همت اساتید برجسته صاحب نام داخلی و بین المللی برگزار میگردد ، موضوعات مورد بحث زنان و مامایی جنرال ، تازه های طب مادر و جنین ( پریناتولوژی ) ، باروری و ناباروری ، آنکولوژی زنان ، یوروگاینکولوژی ، لاپاراسکوپی ، هیستروسکوپی و ژنتیک خواهد بود.
زایمان طبیعی و علل مرگ و میر مادر ، آشنایی با قانون و اخلاق پزشکی در این رابطه از مباحث مهم کنگره امسال میباشد.
مباحث اشاره شده بصورت سخنرانی کلیدی ، پانل ، سناریو ، بیان نظرات موافق و مخالف و معرفی کیس خواهد بود.
در انتها بر خود لازم میدانم از زحمات و تلاش بی وقفه همکاران عزیز جامعه پزشکی که در پاندمی کرونا به نحو شایسته و خستگی ناپذیر نبرد کرده اند ، سپاسگزاری نمایم و برای همکارانی که جان عزیر خود را در این راه فدا نموده و حماسه آفریدند طلب آمرزش الهی نمایم.


دکتر اشرف سادات جمال